- SKU:
- BARCODE: 5055559629924
- VENDOR: Pack Lane Wool
Wendy Supreme DK Pistachio WD26 - 100g
Taxes included.
Guaranteed Safe Checkout
Description
| Brand Name | Wendy |
|---|---|
| Yarn Name | Supreme DK |
| Shade Code | WD26 |
| Shade Name | Pistachio |
| Yarn Weight | DK |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 295 metres |
| Colour | Green |
| Blend | 100% Acrylic |
| Needle Size | 4mm |
| Knitting Tension | 22 stitches and 30 rows for a 10x10cm tension square using 4mm needles |
Shipping & Returns
- Free shipping on orders over £30
- Standard delivery within 2–5 business days
- Easy 30-day returns
- Return items in original condition for a full refund
Standard delivery within 2–5 business days
Return items in original condition for a full refund

