- SKU:
- BARCODE: 5055559630777
- VENDOR: Pack Lane Wool
James C Brett Top Value Super Chunky TSC13 Black - 100g
Taxes included.
Guaranteed Safe Checkout
Description
| Brand Name | James C Brett |
|---|---|
| Yarn Name | Top Value Super Chunky |
| Shade Code | TSC13 |
| Shade Name | Black |
| Yarn Weight | Super Chunky |
| Ball Weight | 100g |
| Length | 80 metres |
| Colour | Black |
| Blend | 100% Acrylic |
| Needle Size | 10mm |
| Knitting Tension | 9.5 stitches and 13 rows for a 10x10cm tension square using 10mm needles |
Shipping & Returns
- Free shipping on orders over £30
- Standard delivery within 2–5 business days
- Easy 30-day returns
- Return items in original condition for a full refund
Standard delivery within 2–5 business days
Return items in original condition for a full refund

